
EN 54E1 UIC54 acélsín
Alsó szélesség: 125 mm
Szövedék vastagsága: 15 mm
Fej szélesség: 70 mm
Sín magasság: 159 mm
Anyaga: 900A/1100
Hossz: 12-25 m (testreszabás)
Súly: 54,43kg/m
Szabvány: EN13674-1, UIC860
EN 54E1 UIC54 acélsín
AEN 54E1 acélsín, más néven UIC54 sín, egy lapos-fenekű Vignole sínprofil, amelyet aEN 13674-1 európai szabvány. Eredetileg a Nemzetközi Vasutak Szövetsége (UIC) szabványosította, ez az 54 kg-os sínprofil az egyik legszélesebb körben használt fővonali vasúti sín világszerte a közepes és nagy terhelésű forgalom számára. Alkalmas hagyományos személyvasutak, nagy-sebességű vonalakra, nehéz-fuvarozási folyosókra és ipari vágány alkalmazásokra.
54E1 Sín méretei

| Méret | Sín magasság (mm)
A |
Alsó szélesség (mm)
B |
Fej szélesség (mm)
C |
Szövedék vastagsága (mm)
t |
Súly (kg/m) |
| 50E1 | 153.00 | 134.00 | 65.00 | 15.50 | 50.37 |
| 50E2(50EB-T) | 151.00 | 140.00 | 72.00 | 15.00 | 49.97 |
| 50E4 | 152.00 | 125.00 | 70.00 | 15.00 | 50.46 |
| 50E5 | 148.00 | 135.00 | 67.00 | 14.00 | 49.90 |
| 50E6(U50) | 153.00 | 140.00 | 65.00 | 15.50 | 50.90 |
| 54E1(UIC54) | 159.00 | 140.00 | 70.00 | 16.00 | 54.77 |
| 54E2(UIC54E) | 161.00 | 125.00 | 67.00 | 16.00 | 53.82 |
Ha speciális követelményei vannak a hosszúságú vagy nagyobb szilárdságú anyagokkal kapcsolatban, kérjüklépjen kapcsolatba velünkspeciális egyedi gyártáshoz.
Vezető acélsín-szállítókéntGNEE RAILprémium EN 54E1 UIC54 acélsíneket gyárt és szállít, szigorúan az EN 13674-1 (korábban UIC 860) európai szabvány szerint. Mindegy, hogy projektje nagysebességű vasúti síneket vagy tartós vágányokat igényel városi metrókhoz,GNEE RAILkivételes kopásállósággal, precíz profiltűréssel és kiváló egyenességgel rendelkező acélsíneket szállít.
UIC 54 Sín anyagösszetétele
Az 54E1 sín nagy -szilárdságú acélminőségekből készült (R200/R260/R260Mn/R350HT), biztosítva a kivételes kopásállóságot, kifáradási szilárdságot és az UIC/EN szabványoknak való teljes megfelelést.

| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel | |||||||||||
| R260 | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás (perc) | Keménység | C | Si | Mn | S | P | H ppm | O ppm | |
| MPa / kg/mm² | 880 MPa vagy annál nagyobb | 10% | 260-300 HB | 0.62–0.80 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | Kisebb vagy egyenlő, mint 2,5 | 20-nál kisebb vagy egyenlő | ||
| R200 | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás (perc) | Keménység | C | Si | Mn | S | P | H ppm | O ppm | |
| MPa / kg/mm² | Nagyobb vagy egyenlő, mint 680 MPa | 14% | 200-240 HB | 0.40–0.60 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | 0,035 vagy annál kisebb | 3-nál kisebb vagy egyenlő | 20-nál kisebb vagy egyenlő | ||
| R260Mn | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás (perc) | Keménység | C | Si | Mn | S | P | H ppm | O ppm | |
| MPa / kg/mm² | 880 MPa vagy annál nagyobb | 10% | 260-300 HB | 0.55–0.75 | 0.15–0.60 | 1.30–1.70 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | Kisebb vagy egyenlő, mint 2,5 | 20-nál kisebb vagy egyenlő | ||
| R350HT | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás (perc) | Keménység | C | Si | Mn | S | P | H ppm | O ppm | |
| MPa / kg/mm² | 1175 MPa vagy annál nagyobb | 9% | 350-390 HB | 0.72–0.80 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,025 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,02 | Kisebb vagy egyenlő, mint 2,5 | 20-nál kisebb vagy egyenlő | ||
Teljesítmény Az uic54 acélsín előnyei
Az UIC54 acélsín (az európai szabványok szerint 54E1-nek is minősül) az egyik legszélesebb körben használt vasúti pályaprofil a világon. A Nemzetközi Vasutak Szövetsége (UIC) szabványa szerint méterenként 54,77 kg névleges tömegű.
1. Az optimális súly--erő{2}}arány
Az UIC54 sín legjelentősebb előnye a kiegyensúlyozottsága.
- A könnyebb sínek (például 41 kg/m vagy 50 kg/m) hajlamosak a hajlításra és a gyors kopásra a modern vonatsúlyok mellett.
- A nehezebb sínek (mint az UIC60 60 kg/m-nél) rendkívül tartósak, de lényegesen drágábbak a beszerzésük, szállításuk és felszerelésük.
Az UIC54 elegendő tömeget és szerkezeti integritást biztosít a modern, nagy{1}}sebességű és nehéz teherforgalom lebonyolításához, az UIC60 sínekkel kapcsolatos túlzott-mérnöki és többletköltségek nélkül.
2. Nagy teherbírás-
Az UIC54 sín keresztmetszeti kialakítása- lehetővé teszi a dinamikus erők kiváló eloszlását.

- Tengelyterhelés: Kényelmesen bírja a szabványos, modern 22,5-25 tonnás tengelyterhelést, így ideális a normál teher- és nehéz személymozdonyokhoz.
- Hajlítási merevség: A sín vastag szövettel és széles alappal (140 mm) rendelkezik. Ez nagy tehetetlenségi nyomatékot biztosít, ami azt jelenti, hogy erősen ellenáll a hajlításnak és a megereszkedésnek, amikor nehéz vonatok haladnak át rajta.
3. Kiváló kopásállóság és tartósság
Az UIC54 teljesítménye erősen függ a sínfejben lévő acél térfogatától.
- Mélysínfej: Az UIC54 sín fejét kellő mélységűre tervezték, hogy élettartama során többszörös csiszolási és profilozási karbantartási ciklust lehessen elvégezni.
- Gurulóérintkező-fáradás (RCF): Kiváló -minőségű acélból (például R260, R320Cr vagy R350HT) gyártva az UIC54 profil kiválóan ellenáll a repedésnek, hámlásnak és a kerék{5}}sín érintkezése által okozott általános súrlódásnak.
4. Sokoldalúság az alkalmazások között
Kiegyensúlyozott teljesítményprofilja miatt az UIC54 hihetetlenül sokoldalú. Ez a választott sín:

- Fővonali vegyes forgalom: Olyan vonalak, amelyeken teher- és személyvonatok egyaránt közlekednek.
- Metró- és tömegközlekedési rendszerek: Városi metrók és ingázó sínek, ahol a nagy{0}}frekvenciás forgalom tartós, de nem túlzottan nehéz vasutat igényel.
- Bányászati és ipari vonalak: Közepes{0}}fuvarozási pályák, amelyek nagy tartósságot igényelnek.
Mi a különbség az UIC54 és az UIC60 között?
Az UIC54 és UIC60 (jelenleg gyakran európai szabványnevükön, 54E1 és 60E1) a vasúti pálya fizikai profiljára (keresztmetszeti alakjára, méreteire és tömegére) utalnak. Az UIC60 nagyobb, nehezebb és erősebb pályaprofil, mint az UIC54, így alkalmas gyorsabb vonatokra és nehezebb rakományokra.
Íme a fő különbségek a kettő között:
1. Súly (az elsődleges különbség)
- UIC54: Súlya körülbelül 54,77 kilogramm méterenként.
- UIC60: Súlya körülbelül 60,21 kilogramm méterenként.
2. Fizikai méretek
Mivel az UIC60 nehezebb, szinte minden dimenzióban fizikailag nagyobb, hogy nagyobb terhelést is elviseljen:

- Magasság: Az UIC60 magasabb (172 mm), mint az UIC54 (159 mm).
- Alap szélesség: Az UIC60 alapja szélesebb (150 mm), mint az UIC54 (140 mm), jobb stabilitást biztosítva.
- Fej szélessége: A sín felső része (ahol a kerék ül) valamivel szélesebb és mélyebb az UIC60-on.
3. Alkalmazások és teherbírás
- UIC54: Általában szabványos személyszállító vonalakhoz, közepes{1}}kapacitású teherfuvarozási útvonalakhoz, metrórendszerekhez és másodlagos fővonalakhoz használják. Mérsékelt tengelyterhelésre és forgalomra tervezték.
- UIC60: Nagy teherbírású-teljesítményre tervezték. Ez a szabványos választás a nagysebességű vasúthálózatokhoz, a nehéz-teherfuvarozási vonalakhoz (például bányavasutak), valamint a nagyon nagy forgalmú fővonalakhoz. Nagyobb tömege merevebbé, extrém igénybevétel esetén is stabilabbá teszi, és hosszabb élettartamot biztosít.
UIC vasúti profilok összehasonlítása
| Sín típusa | Sín magasság (mm) | Fej szélesség (mm) | Alap szélesség (mm) | Szövedék vastagsága (mm) | Súly (kg/m) |
|---|---|---|---|---|---|
| UIC54 | 159 | 70 | 140 | 16 | 54.43 |
| UIC60 | 172 | 72 | 150 | 16.5 | 60.21 |
GNEE RAIL: Minőségbiztosítási és tesztelési eljárások
GNEE RAILelkötelezett amellett, hogy prémium{0}}minőségű síneket szállítson, amelyek megfelelnek a szigorú nemzetközi szabványoknak. Az UIC54 (54E1) sínprofil esetében biztosítjuk a legújabb EN13674 előírásoknak való teljes megfelelést, kivételes teljesítményt és megbízhatóságot biztosítva a nehéz-fuvaros, nagy{7}}sebességű és vegyes{8}}forgalmi vonalakon. Minőségbiztosítási rendszerünk a gyártás minden aspektusát lefedi -a nyersanyag kiválasztásától a végső ellenőrzésig-, garantálva, hogy minden sín pontosan rendelkezik a biztonságos és tartós szolgáltatáshoz szükséges mechanikai tulajdonságokkal és kémiai összetétellel.
Tesztelés, tanúsítás és mechanikai tulajdonságok
A GNEE RAIL a legkorszerűbb--tesztelőberendezéseket{2}} alkalmazza annak ellenőrzésére, hogy minden UIC54 (54E1) sín megfelel-e vagy meghaladja-e az UIC860 vagy az EN13674 szigorú követelményeit. Átfogó szakítóvizsgálatot végeznek minden egyes gyártási tételből vett mintákon, a megállapított eljárások szerint 50 mm-es mérőhosszúsággal (GL).

Három, A01, A02 és A03 jelölésű mintadarabot használnak a kulcsfontosságú mechanikai tulajdonságok meghatározására: A01 a folyáshatárt, az A02 a szakítószilárdságot, az A03 pedig a nyúlást méri. Az összes eredményt N/mm²-ben (MPa) fejezzük ki a szilárdsági értékekre és százalékban a nyúlásra. Ezek az értékek kiváló kopásállóságot és szerkezeti integritást biztosítanak nehéz üzemi körülmények között.
A szakítóvizsgálaton kívül keménységi vizsgálatokat, méretellenőrzéseket és ultrahangos vizsgálatokat végzünk az esetleges belső hiányosságok kimutatására. Minőségbiztosítási csapatunk gondoskodik arról, hogy a leszállított anyag 100%-ban megfeleljen a garantált értékeknek, minőségi elkötelezettségünk mögött állunk, igény esetén részletes műszaki dokumentációt adunk.
Kémiai összetétel
UIC54 síneink kémiai összetételét szigorúan ellenőrzik a kívánt mechanikai tulajdonságok és hegeszthetőség elérése érdekében. Az R350HT minőségnél a határértékek a következők:

Ezek a szigorú tűréshatárok egyenletes minőséget garantálnak, és minimálisra csökkentik az olyan hibák kockázatát, mint a hidrogén{0}} okozta repedés. Minden hőt elemeznek és tanúsítanak, malomvizsgálati tanúsítványaink pedig teljes nyomon követhetőséget biztosítanak.
A GNEE RAIL (54E1 Rail) tényleges export esetei
A GNEE RAIL sikeresen exportált 130 metrikus tonna kiváló minőségű UIC54 (54E1) acélsínt Vietnamba. A szállított sínek megfelelnek az EN13674 szabványnak. Prémium minőségű acélból, például R350HT-ből gyártva ezek a sínek kiváló mechanikai tulajdonságokat biztosítanak, beleértve a nagy folyáshatárt, tartósságot, kopásállóságot és szakítószilárdságot. Vietnam vasúti infrastrukturális projektjei.

A gyártási folyamat során a GNEE RAIL szigorú minőség-ellenőrzési intézkedéseket vezetett be, beleértve az átfogó méretellenőrzést, a keménységvizsgálatot és az ultrahangos vizsgálatokat, hogy garantálja, hogy minden sín megfelel a nemzetközi előírásoknak.
A 130 tonnás tételt becsomagolták és Vietnamba szállították, ahol a sínek támogatják a folyamatban lévő vasútépítési és karbantartási kezdeményezéseket.


Komplett tartozékok az UIC sínrendszerhez - UIC54 Fiah lemez
Az UIC54 sínhallemezek (csuklórudak) nagy teherbírású, kovácsolt vagy hengerelt acél csatlakozók, amelyeket az UIC54 sínvégek biztonságos összekapcsolására terveztek, megőrizve az igazítást és a szerkezeti integritást. Megfelelnek az UIC864 és a BS47-1:1997 szabványoknak, és 4 vagy 6 csavarlyukat tartalmaznak a rögzítéshez. Ezek az alkatrészek nélkülözhetetlenek a nagy terhelésű vasúti rendszerekben.
Az UIC54 síncsuklórudak főbb specifikációi

| Termék neve | UIC54 síncsuklórudak, UIC54 hallemezzel egyenértékű |
|---|---|
| Standard | UIC (International Union of Railways) szabványok |
| Anyagok | 55# Acél, Q235B |
| Matching Rail | UIC54 sín (54 kg/m) |
| Lyuk konfiguráció | 4 lyuk, 6 lyuk |
| Felületkezelés | Rozsdagátló festék-, olajbevonat, egyedi bevonatok |
| Tanúsítvány | ISO9001:2015, UIC megfelelőség |
| Termelési kapacitás | 5000 szett/hónap |
Lépjen kapcsolatba a GNEE-velműszaki specifikációkért, árakért, vagy az UIC54 síncsuklórudakkal kapcsolatos konkrét követelmények megvitatásához. Mérnöki csapatunk készen áll, hogy segítsen a projekt igényeinek kielégítésében.
GYIK az EN 54E1 / UIC54 sínekről
Q1: Mit jelent az UIC vasúton?
A vasútnál az UIC a Vasutak Nemzetközi Szövetségét (franciául Union internationale des chemins de fer) jelenti. A vasúti ágazat világméretű szakmai szövetsége, amelyet 1922-ben alapítottak a vasúti közlekedés előmozdítására, a műszaki szabványok harmonizálására, valamint a vasúti hatékonyság és biztonság érdekében a nemzetközi együttműködés előmozdítására.
Q2: Mi az UIC54 vasút specifikációja?
Az UIC54 (vagy 54E1) egy európai szabványú sík-alsó vasúti sín (EN 13674-1), 54,77 kg/m (kb 159 mm magas, 140 mm alap, 70 mm fejszélesség és 15 mm szalagvastagság jellemzi. Az általános anyagminőségek közé tartozik a 900A/1100, R260 vagy R350HT.
3. kérdés: Mi a különbség az UIC54 és az EN 54E1 között?
V: Geometriailag és kohászatilag pontosan ugyanaz a termék. Az „UIC 54” a Nemzetközi Vasutak Szövetségének régebbi terminológiája (UIC 860 szabvány). Az „54E1” az európai szabvány (EN 13674-1) szerinti modern megjelölés.
4. kérdés: Mi a különbség az UIC54 és az UIC60 között?
Az UIC54 és az UIC60 a Nemzetközi Vasúti Unió (UIC) szabványai az acélsínprofilokra vonatkozóan, amelyek elsősorban tömegükben, méretükben és teherbírásukban különböznek egymástól. A UIC60 (kb
5. kérdés: Szállít-e megfelelő vasúti rögzítőelemeket az UIC54 sínhez?
V: Igen, átfogó vasúti pályaanyag-beszállítóként komplett rögzítőrendszereket kínálunk, beleértve az EN 54E1 acélsínprofilhoz szabott rögzítőlemezeket (csuklórudakat), sínkapcsokat, rögzítőlemezeket és síncsavarokat.
GNEE RAIL2008-ban alakult, termékeinket mára világszerte több mint 160 országba exportálják. A prémium sínek gyártásában és szállításában szerzett több mint 18 éves tapasztalatunk révén számtalan vasúti infrastrukturális projektben játszottunk szerves szerepet világszerte. Elkötelezett csapatunk mély szakértelemmel rendelkezik a nemzetközi szabványok, köztük az EN, az UIC, az AREMA és a GB területén, biztosítva, hogy minden termék megfeleljen a különböző piacok speciális műszaki követelményeinek.
A termékismereten túl a szállítási logisztikában is jeleskedünk. Akár új vonalat tervez, akár a meglévő infrastruktúra korszerűsítését, a GNEE RAIL készen áll arra, hogy személyre szabott megoldásokat és műszaki útmutatást kínáljon. Meghívjuk Önt, hogy ossza meg velünk a projekt kihívásait,-hogy együtt megtaláljuk a leghatékonyabb és legmegbízhatóbb vasúti szállítási megoldást az Ön igényeinek megfelelően.





Népszerű tags: hu 54e1 uic54 acélsín, Kína en 54e1 uic54 acélsín gyártók, beszállítók, gyár
A szálláslekérdezés elküldése










